VŠGI – Visoka šola za gradbeno inženirstvo

Novice

3. mednarodna strokovna konferenca (16.4.2025) – predstavitev govorcev

Dr. Ines Babnik

Ines Babnik je krajinska arhitektka in doktorica znanosti s področja umetnostne zgodovine. V času doktorskega študija je prejela državno štipendijo Avstrije (OeAD) in Nemčije (DAAD). Njeno raziskovalno področje je vrtna umetnost na Slovenskem. Objavila je 8 izvirnih znanstvenih člankov, 6 znanstvenih prispevkov v monografskih publikacijah in druge prispevke. Leta 2016 je izdala znanstveno monografijo ‘Kultura vrtov, oblikovane zelene površine v Ljubljani od sredine 18. stoletja do zgodnjega 19. stoletja’. Dodatne izkušnje pridobiva tudi na mednarodnih delavnicah v tujini (Švedska, Anglija, Nemčija, Avstrija). Ima številne izkušnje tudi pri pedagoškem delu, saj predava tudi na Univerzi v Ljubljani. Od leta 2023 je zaposlena v Studiu TSK.

 

Tatjana Bizjak

Tatjana Bizjak ima več kot 20 let izkušenj v podjetju Mapei, kjer je zaposlena v tehnični službi. Pri svojem delu nudi tehnično podporo projektantom in arhitektom – od priprave dokumentacije do izvedbe projektov. Njeno delo temelji na razvoju in svetovanju pri uporabi sistemskih rešitev, s posebnim poudarkom na področju statičnih ojačitev objektov s kompozitnimi materiali.

 

Tjaša Doberlet

Tjaša Doberlet je zaključila študij na konstrukcijski smeri Fakultete za gradbeništvo in geodezijo Univerze v Ljubljani.  Je pooblaščena inženirka s področja gradbeništva in ima dolgoletne izkušnje na področju projektiranja gradbenih konstrukcij stavb, grajenih iz različnih materialov. Na Visoki šoli za gradbeno inženirstvo v Kranju opravlja funkcijo prodekanje kot predstojnica katedre splošnih ved. Je habilitirana višja predavateljica in nastopa kot nosilka sledečih predmetov: Statika konstrukcij 1, Statika konstrukcij 2 ter Vzdrževanje in prenova objektov. Trenutno zaključuje doktorski študij na raziskovalnem področju ozaveščenosti in odnosa javnosti do protipotresne prenove v Sloveniji.

 

dr. Mateja Golež

Mateja Golež je doktorica znanosti s področja kulturne dediščine in je na Zavodu za gradbeništvo Slovenije (ZAG) zaposlena kot strokovnjakinja za raziskave historičnih materialov ter razvoja ustreznih nadomestnih materialov za potrebe prenove objektov kulturne dediščine. Je koordinatorka različnih domačih in mednarodnih raziskovalnih projektov s področja kulturne dediščine, med drugim tudi »Revitalizacija Žičke kartuzije« (program CULTURE 2000), »Varovanje kulturne dediščine pred poplavami« (program FP 6), »Postavitev centra za koordinacijo, raziskave in restavriranje moderne in sodobne umetnosti« (program INETRREG SI-IT 2007-2013), dveh projektov s področja revitalizacije rudarske dediščine , VirtualMine (program EIT Raw Materials ) in MINE TOUR (program INETRREG SI-HR 2014-2021). Vključena je v različne umetniške projekte, kjer povezuje znanost in umetnost ter preko različnih razstav in drugih umetniških dogodkov na sodoben način interpretira izsledke rezultatov skupnih projektov.

 

Vesna Gros Cilenšek

Vesna Gros Cilenšek je leta 2013 diplomirala na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani, nato pa leta 2018 zaključila pedagoško-andragoško izobrazbo na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Njeno pedagoško delo zajema poučevanje na Visoki šoli za gradbeno inženirstvo  Kranj, kjer je (so)avtorica dveh učbenikov. Kot direktorica na VŠGI Kranj je pridobila bogate vodstvene in managerske izkušnje, pri čemer že osem let aktivno vodi zaposlene in študente. Njena vloga zajema organizacijo strokovnega dela, vodenje in delo pri strokovnih projektih, izobraževanje in mentorstvo.

 

Mag. Muharem Husić

Mag. Muharem Husić je magister kemijske tehnologije z bogatimi strokovnimi, raziskovalnimi in pedagoškimi izkušnjami. Njegovo delo sega na področje odpadnih voda, varstva pri delu, varstva pred požarom, svetovanja za kemikalije in promocijo zdravja pri delu. Več kot 36 let je bil zaposlen na Kemijskem inštitutu v Ljubljani, kjer je deloval v raziskovalnem laboratoriju za kemijsko procesno inženirstvo. Poleg strokovnega dela je tudi nosilec predmeta Odvajanje in čiščenje odpadnih voda na VŠGI Kranj. Kljub upokojitvi je dejaven avtor, ki sodeluje na konferencah ter piše višješolske in visokošolske učbenike. V svoji bogati karieri je objavil 104 znanstvena in strokovna dela ter tri recenzirane univerzitetne oziroma višješolske učbenike: Ergonomija in varstvo pri delu (2010), Ekologija (2011) in Odvajanje in čiščenje odpadnih vod (2015). Prav tako je avtor oziroma soavtor sedmih nerecenziranih učnih gradiv in mentor 55-im diplomantom.

 

Doc. dr. Mojca Jarc Simonič

Doc. dr. Mojca Jarc Simonič je diplomirala na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani in tam leta 2018 uspešno zaključila tudi doktorski študij. Svojo poklicno pot je začela na Gradbenem inštitutu ZRMK d.o.o., kjer je napredovala do vodje projekta in kasneje vodje dejavnosti. Njeno delo je obsegalo potresno obnovo Posočja, raziskovanje na področju ojačevanja zidanih konstrukcij in mostov, statične in potresne analize zgradb, detajlne preglede in sondiranje objektov, izdelavo strokovnih mnenj o zgradbah ter pisanje znanstvenih in strokovnih člankov, elaboratov in poročil. Dejavno je sodelovala pri evropskih projektih, organizaciji in udeležbi na konferencah, posvetih in izobraževanjih. Leta 2022 je svojo kariero nadaljevala na Direkciji RS za infrastrukturo, kjer danes skrbi za rehabilitacijo premostitvenih objektov. Specializirana je za potresno inženirstvo zidanih zgradb, rekonstrukcije in sanacije objektov visokogradnje, vključno s premostitvenimi objekti. Poleg strokovnega dela je aktivna tudi kot predavateljica. Na Fakulteti za gradbeništvo in prometno inženirstvo v Mariboru je predavala predmet Zidane zgradbe, sodelovala je z Višjo strokovno šolo Academia v Mariboru pri predmetih Kalkulacije in poslovanje ter Stavbe, trenutno pa je nosilka predmeta Gradbeni materiali na Visoki šoli za gradbeno inženirstvo v Kranju.

 

Red. prof. dr. Petronije Jevtić (SRB)

Red. prof. dr. Petronije Jevtić je magistriral s področja gozdarstva in lesarstva, doktorski naziv pa pridobil na področju managementa. Zaposlen je kot redni profesor na Univerzi Union-Nikola Tesla v Beogradu, kjer se osredotoča na management ter predava predmete, kot so vodenje projektov, strateško upravljanje in upravljanje s človeškimi viri.

 

Doc. dr. Ivan Kenda

Doc. dr. Ivan Kenda si je magistrsko izobrazbo pridobil na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani, leta 2022 pa doktoriral na Naravoslovnotehniški fakulteti v Ljubljani s področja prezračevanja v cestnih predorih. Že od leta 1996 deluje kot energetski svetovalec z licenco v okviru projekta ENSVET, kjer občanom brezplačno svetuje o varčni rabi energije, gradnji in sorodnih temah. Redno objavlja članke o učinkoviti rabi energije in obnovljivih virih. Trenutno je zaposlen kot direktor občinske uprave Občine Vodice. Poleg tega ima naziv docenta in na Visoki šoli za gradbeno inženirstvo Kranj kot nosilec predmeta predava predmet Energetsko varčne zgradbe.

 

Peter Kukovič

Peter Kukovič je univerzitetni diplomirani inženir gradbeništva, ki je leta 1999 diplomiral na Fakulteti za gradbeništvo v Mariboru. Z več kot 25-letnimi izkušnjami v gradbeništvu se je specializiral za vodenje kompleksnih gradbenih projektov, izdelavo naprednih analiz s področja gradbeništva, koordinacijo podizvajalcev in delovnih procesov ter projektno in managersko vodenje v različnih gradbenih podjetjih. Poleg strokovnega dela je sodeloval tudi pri pedagoškem procesu kot somentor pri diplomskih nalogah dveh kandidatov. Poleg strokovnega dela, je bil izvoljen v habilitacijski naziv predavatelja in je na VŠGI Kranj nosilec predmeta Zaključna gradbena dela.

 

Marija Mihajlović (SRB)

Marija Mihajlović je magistrica arhitekture, trenutno pa zaključuje doktorski študij s področja arhitekture. Zaposlena je na Ministrstvu za gradbeništvo, promet in infrastrukturo v Beogradu, hkrati pa je avtorica različnih del s področja arhitekture.

 

Doc. dr. Drago Papler

Doc. dr. Drago Papler je strokovnjak z interdisciplinarnimi znanji, saj ima doktorat znanosti in nazive magistra gospodarskega inženirstva, univerzitetnega diplomiranega ekonomista, diplomiranega gospodarskega inženirja ter inženirja elektroenergetike in kmetijstva. Je predavatelj s področja ekonomije na Poslovno-tehniški fakulteti Univerze v Novi Gorici ter Visoki šoli za trajnostni razvoj Kranj, raziskovalec interdisciplinarnih ved na biotehniškem centru Naklo in član Kulturno turističnega društva Pod krivo jelko Duplje. Njegova raziskovalna področja segajo od ekonomije, managementa in podjetništva do energetike, obnovljivih virov energije, turizma in agroekonomije.

 

Dr. Tina Potočnik

Tina Potočnik je doktorica arhitekturnih znanosti, magistrica znanosti s področja muzeologije in konservatorstva in univerzitetna diplomirana umetnostna zgodovinarka. Kot raziskovalka deluje na področju arhitekturne zgodovine ter nepremične kulturne dediščine, v preteklosti pod okriljem ZRC SAZU, Znanstveno raziskovalnega centra Slovenske akademije znanosti in umetnosti in RI19+, Raziskovalnega inštituta za vizualno kulturo od 19. stoletja do sodobnosti, v zadnjih letih pa v okviru Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije, kjer je zaposlena kot konservatorka. Za svoje znanstveno-raziskovalno delo, katerega rezultati so bili objavljeni v publikacijah priznanih mednarodnih znanstvenih založb, je prejela več domačih in tujih priznanj.

 

Sonja Rozman

Sonja Rozman je univerzitetna diplomirana biologinja in profesorica biologije. Večino svoje poklicne poti je zaposlena na Zavodu Republike Slovenije za varstvo narave, kjer na Območni enoti Kranj deluje na področju ohranjanja narave. Njeno delo vključuje usmerjanje posegov v prostor, prostorsko načrtovanje, spremljanje stanja naravnih vrednot in biotske raznovrstnosti, komunikacijo z javnostjo ter sodelovanje v naravovarstvenih projektih. Je avtorica več strokovnih člankov in prispevkov na konferencah in simpozijih. Poleg tega je že 15 let predavateljica na Biotehniškem centru Naklo ter dve leti na B&B, Visoki šoli za trajnostni razvoj, kjer poučuje predmete s področja ohranjanja narave.

 

Dr. Tanja Simonič Korošak

Dr. Tanja Simonič Korošak ima skoraj 30 let delovnih izkušenj v projektiranju, raziskovanju, poučevanju na področju krajinske arhitekture in v varstvu kulturne dediščine. Je pooblaščena krajinska arhitektka in konservatorka. V preteklosti je delala na Univerzi v Ljubljani, na Univerzi v Mariboru ter drugih institucijah, trenutno poučuje na Univerzi BOKU na Dunaju v Avstriji. Studio TSK je ustanovila leta 2008, danes v njem delujejo 3 krajinske arhitektke. Sodeluje v natečajnih in drugih komisijah in pripravlja recenzije načrtov krajinske arhitekture. Publicira, riše in razstavlja svoje risbe. Objavila je 7 izvirnih znanstvenih člankov, 20 strokovnih člankov, številne druge prispevke in povzetke vse na temo vrtno-arhitekturne dediščine in krajinske arhitekture, izdelala je več kot 150 enot projektne dokumentacije ter več kot 10 obsežnih konservatorskih načrtov za območja zavarovane kulturne dediščine.

 

Uroš Sterle

Uroš Sterle si je naziv profesor matematike pridobil na Fakulteti za matematiko in fiziko v Ljubljani. Na svoji poklicni poti je deloval tako na področju matematike kot računalništva, sodeloval pa je tudi na številnih mednarodnih konferencah in kongresih. Zaposlen je na Srednji tehniški šoli – ŠC Kranj, od leta 2021 pa je na VŠGI Kranj nosilec predmetov Matematika 1 in 2.

 

Nataša Ülen

Nataša Ülen je diplomirala na Fakulteti za arhitekturo Univerze v Ljubljani leta 2007, kjer je leta 2009 pridobila tudi naziv magistrica inženirka arhitekture. Njeno strokovno in raziskovalno delo zajema sodelovanje pri mednarodnih simpozijih in konferencah, nadzorih gradnje ter izdelavi strokovnih pogojev in soglasij. Aktivna je tudi na področju oblikovanja razstav in interpretacije kulturne dediščine. S svojim delom prispeva k ohranjanju in interpretaciji kulturne dediščine ter njeni vpetosti v sodobne izobraževalne in arhitekturne prakse. Poleg strokovnega dela je vpeta tudi v različne aktivnosti VŠGI Kranj. Je nosilka predmeta Kulturna dediščina, mentorica mnogih diplomantov in vodja oz. sodelavka na številnih strokovnih projektih.

 

Janja Žerovnik

Janja Žerovnik je zaključila študij geodezije na Fakulteti za arhitekturo, gradbeništvo in geodezijo v Ljubljani ter kasneje nadaljevala univerzitetno izobraževanje na Fakulteti za organizacijske vede v Kranju, kjer se je osredotočila na vodenje investicijskih projektov. Svojo poklicno pot je začela na geodetskih upravah, kjer je pridobila obsežne izkušnje s področja upravnih postopkov in evidentiranja nepremičnin. Kasneje je svoje znanje prenesla v pedagoško delo, saj je poučevala strokovne predmete s področja geodezije na srednjih šolah v Kranju in Ljubljani. Od leta 1999 dalje je bila zaposlena v gospodarskem sektorju, kjer se je ukvarjala z investicijami in prostorskim načrtovanjem. Njena ključna strokovna področja vključujejo vodenje projektov, gradbeno in prostorsko zakonodajo ter upravne postopke v zvezi z graditvijo objektov in evidentiranjem.

Uporabljamo piškotke! Z obiskom in uporabo spletne strani soglašate z njihovo uporabo. Več o tem

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close